Prekybos sistemų ateitis – omnikanalė prekyba

2013 06 12 Šaltinis: Verslo žinios; UAB "NEW VISION BALTIJA"

Informacijos šaltinis: Verslo žinios; UAB “NEW VISION BALTIJA” 

Dar visai neseniai galioję apsipirkimo įpročiai šiandien jau istorija – tradicines parduotuves papildė internetinės, prie jų prisijungė ir mobilus internetas. Technologinė revoliucija prekybos bendrovėms atnešė ne tik naujų komunikavimo ir prekybos galimybių, bet ir pateikė uždavinių – kaip sujungti šiuos kanalus į vieną ir efektyviai naudoti duomenų bazėse kaupiamą informaciją. Pasirodo, sprendimas jau yra.

Pasak Andriaus Kalašinsko, prekybos verslo technologijų UAB „New Vision Baltija“ verslo vystymo direktoriaus, nauji komunikavimo ir prekybos kanalai leidžia prekybos bendrovėms lanksčiau pasiekti savo klientus, pritraukti įvairias pirkėjų grupes, geriau prisitaikyti prie kliento poreikių ir pirkimo būdo.

„Technologijos atvėrė naujas rinkodaros galimybes, suteikė išskirtinę progą ne tik įvairiais kanalais bendrauti su pirkėjais, bet ir naudoti šiuos kanalus prekyboje. Galimybės atnešė ir naujų iššūkių – kaip sklandžiai ir efektyviai naudoti visus kanalus, kad ir reklaminės žinutės, ir prekių asortimentas, ir lojalumo sistemos visur veiktų vienodai, o klientai prekes galėtų įsigyti jiems labiausiai priimtinu būdu ir įgytų vienodą patirtį visuose kanaluose. Prekybininkui taip pat svarbu turėti galimybę analizuoti, ar pirkėjai teikia prioritetą tam tikriems kanalams “, – sako p. Kalašinskas.

Zoologijos sodas ar tvarka

Pasak prekybos verslo technologijų bendrovės specialisto, dalis prekybininkų kiekvienam kanalui diegia po atskirą sistemą. Taip susikuria sistemų zoologijos sodą, kurį vėliau sunku suvaldyti, jam prižiūrėti samdoma vis daugiau žmonių, procesai tampa neefektyvūs, o pirkėjo patirtis visuose to paties prekybininko kanaluose – skirtinga.

„O pirmaujantys prekybininkai investuoja į sparčiai visame pasaulyje plintančias technologijas ir įrankius, galinčius užtikrinti sklandų ir vieningą visų prekybos kanalų palaikymą. Tokią omnikanalę prekybą (angl. Omni-Channel) jau diegia ir naudos vaisius raško didžiuosius prekybos tinklus valdančios kompanijos“, – teigia „New Vision Baltija“ verslo vystymo direktorius.

Anot jo, šiandien prekybos milžinių diegiamos sistemos anksčiau ar vėliau taps rinkos standartu. Tai įrodo ir tyrimai – omnikanalę prekybą taikančių bendrovių klientai pirkiniams išleidžia 15-30 % daugiau. Dažniausiai jie lojalesni, vertina prekybininko rodomą dėmesį ir tampa savo mėgstamos parduotuvės ambasadoriais – rekomenduoja draugams ar pažįstamiems.

Šiuo metu Lietuvoje siūlomas kone vienintelis visus omnikanalės prekybos kriterijus atitinkantis produktų rinkinys – „LS Retail“ kompanijos sistema „LS Omni“. Ji sujungia ir el. parduotuves, ir tradicinių parduotuvių bei mobilios komercijos funkcijas.

Investuoja mažiau

„Jeigu skaičiuotume, kiek kainuotų įsigyti ir įdiegti verslo valdymo, klientų valdymo, duomenų analizės, prekybos ir komunikacijos socialiniuose tinkluose sistemas atskirai ir palygintume su omnikanalės prekybos rinkinio kaina, kai visi šie įrankiai jau yra ir veikia išvien, įsitikintume, kad „LS Omni“ kainuoja apie 30 % pigiau. Įvertinkime geresnius pardavimo rezultatus, klientų lojalumą ir įsitikinsime, kad investicijos grįžta dar greičiau“, – įsitikinęs specialistas.

Anot jo, omnikanalė yra nebe ateities, o šiandienos technologija. Laiko klausimas, kada tai taps standartu: „Praktika rodo, kad daugiausiai laimi tie, kas suskumba naujoves pritaikyti pirmieji.“

Atgal į sąrašą
Į viršų