Informacijos šaltinis: Elektronika.lt
„Microsoft“ visame pasaulyje susivienijo su daugiau nei 25 pirmaujančiais debesijos paslaugų teikėjais ir pristatė bendrą tinklą „Cloud OS Network“.
Šis tinklas sujungia į vieną platformą vartotojų duomenų centrus, „Windows Azure“ debesų platformą bei bendrovių siūlomus debesų kompiuterijos sprendimus. „Microsoft Cloud Platform“, kurioje veikia „Windows Server“ su „Hyper-V“, „System Center“ ir „Windows Azure Pack“, bendrovėms leis lengvai kurti įvairiems klientų poreikiams pritaikytus sprendimus.
„Pirmaujančių debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjų tinklas padės mūsų klientams sukurti duomenų centrus, kurių nevaržo jokios ribos, ir panaudoti juos programėlių, duomenų ir įrenginių valdymui. Tai suteiks bendrovėms daugiau lankstumo, sumažins veiklos sąnaudas ir jos galės daugiau dėmesio skirti savo pagrindiniam verslui, o ne duomenų centrų valdymui“, – sako Takeshi Numoto, „Microsoft“ viceprezidentas debesų kompiuterijos ir verslo sprendimų rinkodarai.
Kiekviena bendrovė turi skirtingus poreikius ir įvairius IT reikalavimus, kaip įgyvendinti išsikeltus tikslus. Naujasis tinklas „Cloud OS Network“ leis joms rasti sprendimus tiek namų rinkoje, tiek išnaudoti patikimą techninį suderinamumą tarp įvairių aplinkų. Dėl šių priežasčių bendrovės galės veikti lanksčiau, susitelkti į efektyvumo didinimą ir sumažinti veiklos sąnaudas. Kaip parodė vasarą bendrovės „Ipsos Mori“ atliktas tyrimas, debesų kompiuterija padeda įmonėms sparčiau vystyti plėtrą. Didžioji dauguma (66 proc.) bendrovių, pasirinkusios debesijos sprendimus, nurodė, kad artimiausiu metu planuoja pristatyti naujus produktus ar paslaugas.
Tinklui „Cloud OS Network“ priklausančios įmonės veikia daugiau nei 90 šalių visame pasaulyje, kasdien aptarnauja per 3 mln. vartotojų ir daugiau nei 425 duomenų centruose valdo 2,4 mln. tarnybinių stočių.
„Microsoft“ specialistai pastebi, kad naudą pajus ir debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjai, prisijungę prie „Cloud OS Network“. Šis tinklas jiems leis greičiau ir efektyviau kurti naujas paslaugas, pritraukti daugiau klientų ir gauti didesnes pajamas.
Pagrindiniais „Microsoft“ partneriais naujajame tinkle tapo tokios lyderiaujančios bendrovės, kaip „Alog“, „Aruba S.p.A.“, „Capgemini“, „Capita IT Services“, CGI, CSC, „Dimension Data“, „DorukNet“, „Fujitsu Finland Oy.“, „Fujitsu Ltd.“, „iWeb“, „Lenovo“, „NTTX“, „Outsourcery”, „OVH.com“, „Revera“, „SingTel“, „Sogeti“, „TeleComputing“, „Tieto“, „Triple C Cloud Computing“, „T-Systems“, „VTC Digilink“ ir „Wortmann AG“.
Palankiai „Cloud OS Network“ susikūrimą vertina ir Lietuvos IT bendrovės. „Debesų kompiuterija ekonomiškai pasiteisina, įmonės jau įvertino jos naudą ir vis aktyviau svarsto įvairius „debesies“ panaudojimo scenarijus, – sakė Zbignev Gulbinovič, „Blue Bridge Baltic“ generalinis direktorius. – Mes įžvelgiame dar itin daug neišnaudotų galimybių, kuriomis, kaip matome, Lietuvos kompanijos domisi vis aktyviau.“
„Microsoft“ nuosekliai didina investicijas į duomenų centrus visame pasaulyje. Gruodžio pradžioje buvo skelbta, kad korporacija papildomai investuoja 170 mln. eurų (apie 586,5 mln. litų) į Dublino duomenų centro, aptarnaujančio Europą, Viduriniuosius Rytus ir Afrikos šalis. Plėstis bendrovę paskatino auganti „Microsoft“ debesų kompiuterijos paslaugų, kaip „Office 365“, „Bing“, „Skype“, „Xbox Live“ ir „Windows Azure“, paklausa.