ESET įvardijo pagrindinius IT saugumo iššūkius 2014 m.

2013 12 20 Šaltinis: Balsas.lt

Informacijos šaltinis: Balsas.lt

Kompiuterių saugumo programinės įangos gamintoja ESET prognozuoja, kad 2014 m. didės vartotojų dėmesys duomenų privatumui ir išmaniųjų technologijų saugumui. Kibernetiniai nusikaltėliai savo ruožtu telks dėmesį į tapatybės vagystes ir spragas išmaniuosiuose sprendimuose.

Šį „katės-pelės“ žaidimą papildys didėjančios atakos prieš „debesų“ saugyklas, mobiliuosius įrenginius ir tradiciniai išpuoliai, pasitelkiant „botnet“ tinklus, virusus ir kenkėjiškas programas, teigia ESET ekspertai.

Jie prognozuoja, kad viena svarbiausių saugumo kovų kitais metais vyks „debesyje“. Čia saugoma vis daugiau privačių asmenų ir kompanijų informacijos. Didėja ir kibernetinių atakų skaičius – duomenų vagystės vykdomos užkrėtus siuntėjo ar paslaugos tiekėjo sistemas, perimant informaciją siuntimo metu. Deja, vartotojų dėmesį atitrauks pagreitį įgaunantis klausimas dėl paslaugų tiekėjų saugumo politikos, t.y. saugomų duomenų privatumo užtikrinimo. Tyrimai1 rodo, kad 79 proc. vartotojų susirūpinę dėl duomenų privatumo „debesyje“.

„Kibernetiniai nusikaltėliai kaip galima grėsmė vartotojų mintyse tarsi nustumiami į antrą planą. Tam „pasitarnavo“ šiais metais pasaulinį mąstą įgavę skandalai dėl JAV valstybinių institucijų vykdomo duomenų rinkimo. Vartotojams labiau rūpi ar jų duomenis gali sekti ir rinkti valdžia, o ne tai, kad kažkoks virtualus sukčius juos pavogs“, – sakė ESET Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas T. Parnarauskas.

Anot jo, budrumo praradimas bus galimybė kibernetiniams nusikaltėliams ir jie ja pasinaudos. Mažesnį budrumą taip pat skatins klaidingas supratimas, kad saugumo priemonės padės nuo visų grėsmių. „Paradoksalu, bet tiesa ta, kad vartotojai gerai žino apie apsaugai būtinas antivirusines programas, ugniesienę. Apsiginklavę šiomis priemonėmis jie jaučiasi visiškai saugūs, tačiau pamiršta apie svarbiausią saugumo faktorių – savo paties elgesį elektroninėje erdvėje“.

Skelbiama, kad budrumo sumažėjimas nulems kitais metais smarkiai išaugusių „phishing“ atakų skaičių, kai vartotojai viliojami kenkėjiškomis svetainėmis, paveikslėliais, el. laiškais ir pan. Kibernetiniai sukčiai nepraleis progos pasinaudoti ir viešai socialiniuose tinkluose skelbiama asmenine bei darbine informacija, kuri pasitarnauja planuojant tikslines atakas.

Anot ESET specialistų, pastebimas augantis vartotojų dėmesys technologijoms, kurios padeda taikyti duomenų šifravimą, dvigubo slaptažodžio įvedimą; mobiliuosiuose įrenginiuose diegiamos piršto antspaudo atpažinimo sistemos. Šis papildomo saugumo poreikis siejamas su mobiliųjų atsiskaitymų paslaugomis, kurių skaičius augs, galimybės didės. Kita vertus, slaptažodžių vagysčių mąstas taip pat nemažės. Bandant apsisaugoti naujomis technologijomis, kibernetiniai sukčiai sutelks dėmesį ieškodami jų spragų. Tai nulems, kad kitaip nei anksčiau, didės atakos prieš įrenginius ir sprendimus, veikiančius „iOS“, „Windows“ ir netgi „Linux“ pagrindu.

Vis tik, pagrindiniu taikiniu išliks „Android“ operacinė sistema. Į ją nutaikyti ne tik kenkėjiški kodai, bet ištisos tokių kenkėjų šeimos. Saugumo ekspertai perspėja ir apie „Android“ skirtus „Trojos arklio“ virusus, kurie atveria kelią šnipinėjimo programoms, duomenų vagystėms, brukalams ar nepageidaujamoms reklaminėms žinutėms.

Atgal į sąrašą
Į viršų