Informacijos šaltinis: Elektronika.lt
Geografinių informacinių sistemų (GIS) lyderė Baltijos šalyse kompanija „Hnit-Baltic“ kartu su partnerėmis – UAB „Prototechnika“ ir UAB „Luno“ – sukūrė erdvinių duomenų naudojimu paremtą platformą turto ir infrastruktūros valdymui. Projektą įgyvendinti leido Europos sąjungos struktūrinių fondų finansuojama priemonė „Intelektas LT“.
„Šis projektas paremtas idėja išplėsti tradicinių turto apskaitos ir valdymo sistemų ribas,“ sako Arvydas Dotas („Hnit-Baltic“), vadovavęs projekto darbo komandai. „Iki šiol naudojamų sistemų tikslas buvo tiesiog surinkti, susisteminti informaciją apie turimą turtą, fiksuoti pokyčius. Projekto metu sukurtas modelis, kaip apjungti įmonių valdomų objektų, turto, nuosavybės erdvinę ir GIS analizę su turimomis ERP, CRM ir įvairiomis kitomis turto valdymo sistemomis“.
Dabar organizacijos turi sukaupusios daug įvairiausių duomenų apie valdomą ar nuomojamą turtą, komunikacijas, infrastruktūrą, kuriuos galima atvaizduoti žemėlapyje. Bet šiais laikais aktualiais tampa tokie klausimai kaip: „Kokie atstumai tarp mano aptarnaujamų pastatų?“, „Kas bus, jei vieną objektą perkelsiu?“, „Kokia tinkamiausia vieta naujam statiniui?“, „Ar sukurta reikiama infrastruktūra plėtrai?“ ir pan. Šie klausimai gali būti atsakyti analizuojant loginius ir erdvinius objektų tarpusavio ryšius. Bet to, labai svarbu atsižvelgti į tą faktą, kad duomenys gali būti fiksuojami mobiliais įrenginiais, o apsikeitimas informacija vykti netgi nebūnat biure, o pasitelkiant internetines debesų technologijas.
Šio projekto metu buvo sukurtas integralios sistemos prototipas, apjungiantis verslo valdymo sistemos, trimačių (3D) turto objektų valdymą ir informacijos pateikimą bei analizę erdvėje. Sukurtas duomenų modelis gali būti pritaikomas įvairiausio pobūdžio objektų valdymui, nepriklausomai nuo jų erdvinės aprėpties – nuo šalies ar administracinio suskirstymo vieneto iki pastato, telekomunikacijų bokšto ar net serverio, kompiuterio korpuso.
Ateityje planuojama toliau vystyti jau sukurtus produktus, jų taikymą virtualioje ir pridėtinėje realybėje, didžiųjų duomenų („Big data“) keliamų iššūkių sprendimui. Įgyta patirtis akivaizdžiai pasitarnaus projekte dalyvavusių įmonių konkurencingumo didinimui.