Informacijos šaltinis: Elektronika.lt
„Penkių kontinentų“ grupei priklausanti bendrovė „Penkių kontinentų“ Bankinės technologijos (BS/2) atnaujino programinį sprendimą „Smart Safe“, kuris skirtas valdyti pinigų srautus bankų klientų aptarnavimo vietose įrengtuose automatiniuose seifuose.
Automatiniai seifai, kuriuose įdiegta „Smart Safe“ programinė įranga, nuo įprastinių seifų skiriasi tuo, kad jie patys atpažįsta ir suskaičiuoja priimamas ar išmokamas grynųjų kupiūras, patikrina, ar pinigai nepadirbti ir pan. Tokie seifai naudojami atviruose bankų klientų aptarnavimo skyriuose, kuriuose darbuotojai nėra apsaugoti neperšaunamu stiklu ar grotomis.
Iki šiol kiekvienas kasininko kompiuteris prie automatinio seifo buvo jungiamas tiesiogiai arba per kitą kompiuterį. Patobulinus „Smart Safe“, kiekvienas kompiuteris prie seifo jungiamas per kompiuterinį tinklą. Tai leidžia prie vieno seifo prijungti daugiau kompiuterių ir geriau išnaudoti įrenginio galimybes.
Be to, BS/2 sukūrė papildomą programinio sprendimo modulį – „Smart Safe Monitoring“. Jis leidžia realiuoju laiku analizuoti įnešamų ir išmokamų grynųjų pinigų srautus, juos optimizuoti ir numatyti, kada reikės papildyti seifus.
„Pagrindinis patobulinto sprendimo privalumas – tai galimybė „įdarbinti“ skirtingų duomenų bazių, tokių kaip SQL, informaciją. Kitas „Smart Safe Monitoring“ privalumas – kad sprendimas gali būti diegiamas jau po to, kai klientas yra pasirinkęs ir įdiegęs vieną ar kitą duomenų bazę. Taigi jis gali būti lanksčiai taikomas priklausomai nuo užsakovo poreikių ir finansinių galimybių“, – aiškina BS/2 Informacinių technologijų skyriaus vadovas Žanas Ratomskis.
Jo įsitikinimu, atnaujintas sprendimas leis bankams dar labiau optimizuoti veiklą, efektyviau naudoti finansinius išteklius, įgyti daugiau konkurencinių pranašumų.
Lietuvos banko duomenimis, 2008 m. ketvirtąjį ketvirtį šalies bankuose buvo įrengtos 1908 klientų aptarnavimo vietos. BS/2 Lietuvoje yra įdiegusi daugiau kaip 150 automatinių seifų. Šių įrenginių ir programinės įrangos „Smart Safe“ Lietuvos kompanija taip pat yra įdiegusi Gruzijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Indijoje, Libijoje, Panamoje.