BAIP kibernetinės saugos komanda kviečia organizacijas bendradarbiauti vystant skaitmeninės erdvės turinio stebėjimo ir analizės gebėjimus

2013 12 10 Šaltinis: BAIP, UAB; Elektronika.lt
Informacijos šaltinis: BAIP, UAB; Elektronika.lt

Viešoje kibernetinėje erdvėje talpinamos informacijos kiekis sparčiai auga ir organizacijoms darosi vis sudėtingiau rankiniu būdu aptikti ir apdoroti visą joms aktualią informaciją. Siekdami padėti organizacijoms suprasti ir suvaldyti skaitmeninę riziką, aptikti internete pasirodančią nepageidaujamą medžiagą bei priimti sprendimus, pagrįstus struktūrizuota ir nestruktūrizuota informacija, BAIP kibernetinės saugos komanda (toliau NRD CS) stiprina savo skaitmeninės erdvės turinio analizės kompetenciją.

Lapkričio 12 d. BAIP/NRDCS sukvietė mokslininkus, jėgos ir teisėtvarkos institucijų, bankų, analitinių ir didelių organizacijų atstovus bei tyrėjus į verslo pusryčius, skirtus diskusijai apie jų skaitmeninės erdvės turinio stebėjimo ir analizės poreikius, partnerysčių inicijavimui bei „S21sec Digital Surveillance“ technologijos pristatymui.

Valstybinėse organizacijose viešai prieinamos informacijos (vyriausybės ataskaitos, biudžetai, posėdžių minutės, laikraščiai, žurnalai, radijas, televizija, tinklalapiai, tinklaraščiai, forumai, socialiniai tinklai ir kita) analizė dažnai vadinama „Open source intelligence“ (OSINT). Brandžios verslo organizacijos taip pat naudoja skaitmeninės erdvės turinio analizės instrumentus reputacijos valdymui, verslo žvalgybai, rinkos ir konkurencijos analizei, intelektinės nuosavybės bei prekės ženklo apsaugai ir distribucijos kanalų stebėjimui.

„Naudojant įvairias paieškos sistemas galima rasti daug viešai prieinamos informacijos apie įmonę, individą, grupę, ar net šalį. Tačiau tradiciniai nuorodas skanuojantys paieškos varikliai, tokie kaip, pavyzdžiui, „Google“, ne visada pasiekia reikalingą informaciją, arba nepateikia reikiamo saugos ar susijusios rizikos konteksto. Be to, neautomatizuotas svarbios informacijos aptikimas viešuose šaltiniuose, ypač kai trūksta informacijos apdorojimo įgūdžių, yra neefektyvus ir brangus. Įsidiegusios skaitmeninės erdvės turinio analizės priemones organizacijos gali sumažinti laiko sąnaudas, pasiekti naujus informacijos šaltinius ir geriau juos panaudoti“, – teigia NRD CS direktorius dr. Vilius Benetis.

„S21sec Digital Surveillance“ technologijos, sukurtos Ispanijoje, yra skirtos tiek OSINT, tiek uždarų šaltinių, prie kurių organizacijos turi legalų priėjimą, informacijos apdorojimui realiu laiku, ir pusiau ar visiškai automatizuotai analizei. Platforma padeda suvaldyti didžiulius informacijos kiekius, pateikiamus įvairiais formatais (tekstiniais, vizualiniais, garso, vaizdo) ir technologijomis bei skirtingomis kalbomis. Technologijoje integruoti filtrai leidžia atrinkti tik tinkamus, galiojančius, svarbius šaltinius.

„Sprendimas gali būti modifikuojamas individualiai kiekvienam klientui, atsižvelgiant į jo specifinius stebėjimo, analizės ir informacijos valdymo poreikius. Sistema taip pat integruojasi su semantinėmis technologijomis tam, kad būtų galima analizuoti įvairiakalbius šaltinius“, – teigia „S21sec“ vykdantysis direktorius Julio de Mora.

„S21sec“ sistemą turi įsidiegusios Europos teisėsaugos institucijos, bankai. Sprendimas naudojamas organizuoto nusikalstamumo prevencijai, elgsenos modelių socialiniuose tinkluose identifikavimui, nacionalinei gynybai bei kriminaliniams tyrimams. Technologija atitinka galiojančius nacionalinius ir Europos teisės aktus, ypatingą dėmesį skiriant duomenų apsaugos ir privatumo klausimams.

Atgal į sąrašą
Į viršų