IT Baltijos šalyse – auga ir spartina pokyčius

2013 10 07 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt, ATEA, UAB

Lietuvos, Latvijos ir Estijos organizacijos investuoja į nuosavus modernius ir dinamiškai valdomus duomenų centrus. Net 80 proc. valstybinių ir privačių Baltijos šalių organizacijų vadovų teigia esantys atviri IT naujovėms. Aktualiausios IT naujovės – programinė įranga kaip paslauga, virtualios darbo vietos ir mobilių įrenginių valdymas. Tokias tendencijas atskleidžia „Atea“ užsakymu atlikta Baltijos šalių IT vadovų apklausa.

„Vis daugiau organizacijų supranta, kad IT gali būti jų konkurencinis pranašumas. IT vadovai pripažįsta – tiksliai veiklos procesams pritaikytos IT yra kur kas pranašesnės už standartizuotas. Tyrimas patvirtina hipotezę, kad didesnės organizacijos investuoja į savo duomenų centrus tam, kad galėtų lanksčiai juos valdyti ir plėsti keičiantis verslo poreikiams“, – teigia Simonas Stūrys, „Atea“ marketingo direktorius Baltijos šalims.

Tyrimo metu detaliau buvo išsiaiškinta šiuo metu populiarios IT srities – „debesų kompiuterijos“ – skvarba ir perspektyvos. Baltijos šalių organizacijos domisi programinės įrangos paslaugomis, tačiau investuoja ir planuoja investuoti į šiuolaikiškus ir dinamiškai valdomus duomenų centrus, kuriuose kuria „privačius debesis“, pritaikydamos juos savo specifinėms IT paslaugoms.

Šiuo metu 53 proc. organizacijų yra pradėjusios kurti „privataus debesies“ infrastruktūrą, o po trejų metų tokių organizacijų dalis turėtų išaugti iki 63 proc. „Viešųjų debesų“ paslaugas, perkamas iš trečiųjų šalių, naudoja tik 10 proc. organizacijų, dar 1 proc. planuoja pradėti naudoti jas per ateinančius trejus metus.

Tyrimas taip pat parodė, kad investicijos į duomenų centrų modernizavimą priklauso ir nuo IT vadovų rolės organizacijoje. IT vadovai-vystytojai, daugiausia privataus sektoriaus ir tarptautinių organizacijų darbuotojai, orientuojasi į plėtrą, strateginius organizacijos tikslus, dalyvauja valdyme gerokai dažniau ir yra pasiruošę savo IT „debesų kompiuterijai“. 21 proc. „vystytojų“ vadovaujamų IT padalinių yra pilnai virtualizavę savo duomenų centrus. IT vadovai-optimizuotojai, daugiausia vietinių organizacijų ir valstybinio sektoriaus darbuotojai, pirmiausia orientuojasi į procesų palaikymą, kaštus ir stabilumą. Pastarieji žymiai rečiau yra paruošę savo IT „debesų kompiuterijai“ – tik 8 proc.

Baltijos šalių organizacijos ypač efektyviai investuoja į IT. Net 21 proc. IT biudžetų skiriama verslo pokyčiams įgyvendinti, tai 1,5 karto daugiau nei pasaulinis vidurkis (14 proc., pagal „Gartner“ 2012 m. duomenis). Taip pat didesnė nei pasaulio vidurkis yra IT biudžeto dalis, skiriama augimui užtikrinti – 27 proc. (pasaulio vidurkis – 20 proc.). IT biudžetus kitais metais planuoja didinti daugiau nei trečdalis organizacijų – planuojama didinti išlaidas personalui, programoms ir techninei įrangai.

„Matome, kad mūsų klientai prieš kelerius metus kovoję su krize, šiandien investuoja į „enterprise“ lygio duomenų centrų sprendimus – verslas reikalauja pokyčių iš IT, o IT padeda įgyvendinti pokyčius verslui. Tai yra puiki galimybė IT vadovams parodyti vertę verslui ir tapti dar labiau vertinamais“, – sako Simonas Stūrys.

IT vadovų tyrimą „Atea“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė „SIC“. Tyrimo metu buvo apklausta 200 respondentų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos skirtingų sektorių organizacijų.

Atgal į sąrašą
Į viršų