Nauji verslo poreikiai ir lūkesčiai informacinėms technologijoms kelia iššūkius programinės įrangos kūrėjams. „Axence“ atstovai įsitikinę, kad nepriklausomų sistemų vizija, kai IT administratorius įmonėje atlieka tik stebėtojo rolę, netrukus bus reali. Tą sąlygoja ir besikeičiantis verslo požiūris į IT infrastruktūros valdymo programinę įrangą.
Praėjusiame dešimtmetyje svarbiausias IT aspektas buvo standartizavimas, dabar pirmenybė teikiama apsaugai. Valdymo programinės įrangos gamintojai stengiasi patenkinti augančius verslo klientų poreikius ir į savo sprendimus diegia tokias apsaugos funkcijas, kaip išorinių įrenginių prieigos teisių nustatymas jungiantis prie įmonės tinklo.
Taip pat keičiasi verslo požiūris į vartotojų veiklos stebėseną. „Jei anksčiau buvo blokuojama prieiga prie socialinių tinklų ar interneto svetainių, baiminantis, kad darbuotojai tinginiauja darbo metu, dabar blokavimas ir vartotojų stebėjimas yra laikomi prevencine priemone nuo duomenų nutekinimo ir tinklo užkrėtimo kenkėjiškomis programomis“, – tvirtina „Axence“ techninės pagalbos inžinierius Marcin Matuszewski.
Pasak M. Matuszewski, įmonių administratoriai pradėjo labiau rūpintis, ar organizacijų darbuotojai neatveria durų kibernetinėms atakoms, ar nėra nesąžiningi savo darbdavio atžvilgiu. Tokie kontrolės mechanizmai tampa vis labiau įprasti IT valdymo programinėje įrangoje.
Taip pat pastebima tendencija, kad verslas mieliau renkasi daugiafunkcinius sprendimus, integruotus įrankius su viena valdymo konsole, užuot dirbus su daugybe skirtingų įrankių. Automatizavimas tampa vis svarbesnis IT valdymui. Vartotojai tikisi, kad programinė įranga galės atlikti daugumą funkcijų automatiškai, kad būtų galima sumažinti IT skyriaus darbo krūvį ir žmogiškų klaidų tikimybę.
Vienas didesnių iššūkių, su kuriuo susiduria valdymo programinės įrangos kūrėjai, yra programinių sprendimų pritaikymas versle naudojamiems nuotoliniams ir asmeniniams įrenginiams (BYOD tendencija). „Kol kas pirmieji gamintojų žingsniai apima tokių įrenginių stebėjimą ir inventorizaciją, tačiau vėliau teks imtis tinklo apsaugos nuo mobiliųjų grėsmių“, – tikina „Axence“ sprendimus pristatančios bendrovės „Baltimax“ produktų vadovas Deividas Švėgžda.
Vis daugiau verslas rūpinasi potencialių klaidų, duomenų nutekėjimo ar įsilaužėlių atakų numatymu, kad netektų likviduoti klaidų pasekmes. Į tai galima įtraukti ir vartotojų profilių kūrimą pagal jų kasdienį elgesį. IT administratorius gali daugiau dėmesio skirti problematiškiems vartotojams ir suteikti daugiau laisvės tiems, kurių elgesys nekelia rizikos. Tokia stebėjimo analizė suteikia informacijos, kas, pavyzdžiui, turėtų išklausyti papildomus mokymus apie saugų kompiuterio ir interneto naudojimą.
Daiktų internetas taip pat kelia iššūkį valdymo programinės įrangos kūrėjams. Jiems tenka sukti galvas, kaip reikės inventorizuoti ir stebėti tokius įrenginių tipus, kurie visai neseniai net nebuvo laikomi tinklo įrenginiais. Progresą pristabdo tai, kad kol kas nėra vieningų ryšio ar prisijungimo standartų. Tačiau gamintojai tikisi, kad daiktų interneto įrenginių stebėsena padės administratoriams valdyti sumanaus biuro sistemas.
Informacijos šaltinis: http://www.elektronika.lt