Informacijos šaltinis: LR vidaus reikalų ministerija
Lietuvoje jau veikia europinė elektroninė asmens tapatybės interoperabilumo platforma, kuri sudarys galimybes daugelio Europos Sąjungos šalių piliečiams naudotis asmens tapatybės kortele bet kurioje valstybėje narėje viešosioms e. valdžios paslaugoms gauti. Tai paskelbė projekto STORK, finansuojamo pagal Europos Komisijos Informacinių ir ryšių technologijų Politikos rėmimo programą, konsorciumas.
„Šis bandomasis projektas ypač svarbus Lietuvai, nes naudojant nacionalines asmens tapatybės korteles, e. paslaugos bus saugiai prieinamos piliečiams, gyvenantiems ar dirbantiems kitose valstybėse narėse“, – teigia vidaus reikalų viceministras Gintaras Steponas Vyšniauskas.
Tarpvalstybine autentifikavimo platforma e. paslaugoms gauti siekiama didesnio valstybių narių bendradarbiavimo pripažįstant kitų šalių nacionalines tapatybės korteles ir efektyvesnio naudojimosi elektroninėmis paslaugomis.
Viceministro G. S. Vyšniausko teigimu, šiuo metu Lietuvoje asmens tapatybės korteles turi daugiau nei 530 tūkst. gyventojų. Tai reiškia, kad tiek pat žmonių turi ir vadinamąjį e. parašą bei gali identifikuoti savo tapatybę elektroninėje erdvėje.
Lietuva prie STORK projektą vykdančių partnerių prisijungė praėjusių metų lapkritį ir šiuo metu tapatybės duomenų perdavimui naudojant nacionalinės elektroninės asmens tapatybės kortelės nekvalifikuotus ir kvalifikuotus elektroninio parašo sertifikatus, jau yra užbaigus pasirinktą programinį modelį su Portugalija, Prancūzija, Suomija, Ispanija, Vokietija, Belgija, Austrija, Italija, Slovėnija.
Projektas STORK vykdomas pagal Europos Komisijos Konkurencingumo ir Inovacijų programos Informacijos ir ryšių technologijų Politikos rėmimo programą, kuri skirta naujovėms skatinti ir konkurencingumui didinti siekiant, kad piliečiai, įmonės ir valdžios institucijos plačiau diegtų ir kuo veiksmingiau naudotųsi informacijos ir ryšių technologijomis. Jame iš viso dalyvauja 17 Europos Sąjungos valstybių narių: Austrija, Belgija, Estija, Prancūzija, Suomija, Vokietija, Graikija, Lietuva, Islandija, Portugalija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Slovakija, Slovėnija, Švedija, Jungtinė Karalystė.