Informacijos šaltinis: E-verslo klasteris
Galimybė vienu prisilietimu atsiskaityti už smulkius pirkinius ir paslaugas, rezervuoti bilietus, gauti nuolaidas, identifikuoti vartotojo duomenis – tokį tikslą prieš daugiau nei metus užsibrėžė grupė įmonių, susibūrusių į “E- verslo klasterį”.
E. paslaugų verslas – vis dažniau linksniuojama frazė
E. paslaugų verslas tai ne tik sparčiai populiarėjanti tendencija, palengvinanti ir supaprastinanti kasdienius atsiskaitymus, bet ir puiki priemonė Lietuvos įmonių kūrybiniam potencialui stiprinti bei galimybė didinti Lietuvos gyventojams teikiamų e. paslaugų kiekį ir įvairovę – realizuoti vartotojų poreikius. Savo kasdieninėje veikloje vartotojai siekia patogumo, kadangi didžiulis gyvenimo tempas ir sparčiai besivystančios technologijos atveria galimybes tam, apie ką seniau buvo galima tik pasvajoti. Be to, e. paslaugų verslas kuria sąlygas Lietuvos verslo įmonėms optimizuoti vykdomų projektų kaštus, didinti konkurencingumą, užtikrinti didesnį gaminamos produkcijos ar teikiamų paslaugų populiarumą bei pasiekiamumą.
ES parama – vis didėjančiam e. paslaugų poreikiui realizuoti
“E-verslo klasteris” buvo viena iš kompanijų, pasinaudojusių ES parama pagal priemones “Inoklaster LT” ir “Inoklaster LT+”. Buvo žengtas drąsus žingsnis – pradėta įgyvendinti idėja, kuri gana plačiai naudojama Japonijoje ir kai kuriose Azijos šalyse.
Tendencija vienu prisilietimu atsiskaityti už smulkius pirkinius ar paslaugas – kopijavimą, spausdinimą užkandžius, gėrimus, bilietus į renginius ir išsaugoti duomenis, užsisakyti knygas bibliotekoje, kaupti nuolaidas, lojalumo programų taškus bei identifikuoti vartotoją yra gana nauja. Panašios mokėjimo sistemos diegimu gali pasigirti tokie gigantai kaip kompanija “Google” neseniai pristačiusi atsiskaitymų sistemą “Google Wallet” bei “Visa” su mokėjimo paslauga “Visa payWave”, kurios veikia NFC technologijos pagrindu.
“Lietuvos e. paslaugų rinka vertinama apie 1,5 mlrd. Lt. Remiantis tarptautinių tyrimo kompanijų duomenimis, per artimiausius 5 metus e. paslaugų poreikis pasaulyje išaugs nuo 2,5 iki 7 kartų. Ambicijos realizuoti tai, ko dar nėra Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių, tikėjimas projekto sėkme bei potencialu ir buvo tie pagrindiniai motyvai, paskatinę jungtis į e. paslaugų klasterį”, – kalba “E-verslo klasteris” direktorius Dr. Albinas Bačiliūnas.
Atsižvelgiant į pastaruoju metu vis ryškėjančią tendenciją – mažėjantį įprotį atsiskaityti grynaisiais pinigais, “E-verslo klasteris” ketina plėsti teikiamų e. paslaugų galimybes, suteikiančias vartotojams patogų, saugų bei greitą būdą atsiskaityti už įvairius pirkinius ir paslaugas.
Lietuvos įmonės noriai priima ir palaiko inovacijas
Siekiant įgyvendinti tokius projektus reikia nemažai laiko įrodyti sinergijos naudą. Tačiau inovacijos Lietuvoje visada laukiamos, kadangi egzistuoja išvystyta ir plati įvairių paslaugų rinka, o verslo įmonės ieško vis naujų galimybių panaudoti sukauptą patirtį. “E-verslo klasterio” tikslas – suburti panašia veikla užsiimančias įmones, kurios bendradarbiaudamos rastų efektyviausius sprendimus.
“Aš esu įsitikinęs, kad kartu kurti verslą geriau nei atskirai. Juolab, kad sukurta e. paslaugų verslo sistema yra patraukli tuo, jog egzistuoja rinka, kurioje galima teikti minėtas paslaugas taupant tiek vartotojų, tiek verslo įmonių kaštus bei laiką, optimizuoti paslaugų administravimo išlaidas”, – teigia Dr. Albinas Bačiliūnas.
Klasterio sukurtas sprendimas – daugiafunkcinė elektroninių paslaugų sistema, suteikia neribotas galimybes įmonėms teikti savo paslaugas integruotoje sistemoje, apimančioje įvairias verslo sritis. Kompanijos, susijungusios į klasterį turi nemenką patirtį kuriant įvairias daugiafunkcines korteles, kuriose integruojama daugybė galimybių.
E-paslaugų klasteris šiuo metu vienija šiuos narius: UAB “E-verslo klasteris” (klasterio koordinatorius), UAB “Ambernetas”, UAB “Viena sąskaita”, UAB “Baltpay”, UAB “BMG Consulting”, UAB “Midpoint systems”, UAB “Pardavimo automatai”, UAB “Selteka”, UAB “Skaitos kompiuterių servisas” ir Kauno technologijos universiteto telekomunikacijų ir elektronikos fakultetą.
Reklama
/* <"+"/scr"+"ipt>"); /* ]]> */Ilgalaikėje perspektyvoje “E-verslo klasteris” yra užsimojęs plėsti bendrus interesus turinčių įmonių ratą ir suformuoti klasterio mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros infrastruktūrą: įrengti mokslinių tyrimų bei mokymo centrus, kuriuose bus įgyvendinami bendri klasterio narių MTTP projektai, kaupiamos žinios apie e. paslaugų rinkas bei technologijas, plėtojama atvirų standartų e. paslaugų sistema.
Apie UAB “E-verslo klasteris”
2010 metais įkurtas e-paslaugų klasteris vienija informacinių technologijų įmones bei mokslo įstaigas, kurių tikslas – vystyti pažangias daugiafunkcines elektroninių paslaugų sistemas. Vienas pirmųjų E-paslaugų klasterio įgyvendinamų projektų yra Kauno miesto Turisto kortelė, skirta naudotis visuomeniniu transportu, muziejų lankymui, nuolaidų suteikimui restoranuose, viešbučiuose, pramogų vietose. Daugiau informacijos apie UAB “E-verslo klasteris”: http://www.eklasteris.lt/