Vilniaus universitete atidaryta pirmoji regione “Huawei” kompiuterinių tinklų akademija ir Mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija

2013 05 21 Šaltinis: Vilniaus universitetas

Informacijos šaltinis: Vilniaus universitetas

Šiandien Vilniaus universitete veikiantis Telekomunikacijų mokslo centras pasipildė dviem naujomis erdvėmis: universiteto Fizikos fakultete atidaryta vienintelė regione “Huawei” kompiuterinių tinklų akademija, taip pat duris čia atvėrė jau penktoji Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Akademijoje vyks mokymai ne tik studentams, bet ir verslo įmonių darbuotojams, o naujoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad joje gims išskirtinai verslui skirti sprendimai. Pirmieji jų jau pradėti kurti nė nesulaukus oficialaus laboratorijos atidarymo.

“Išsiplėtęs Telekomunikacijų mokslo centras pirmiausia reiškia didesnes galimybes mūsų studentams. Čia jie galės išmokti dirbti su “Huawei” įranga, o laboratorijoje ne tik įgyti patirties, bet ir padiskutuoti su šios srities profesionalais, išsigryninti savo idėjas, susitelkti ties jų įgyvendinimu, o gal net sukurti savo verslą. Vilniaus universiteto studentams tai reiškia naujas galimybes, kurių dėka Lietuva, o ir pasaulis turės puikių specialistų”, – sako laikinai einantis Vilniaus universiteto (VU) rektoriaus pareigas prof. habil. dr. Jūras Banys.

“Huawei” kompiuterinių tinklų įrangos Lietuvoje ir Europoje nuolat daugėja, tad didėja ir su šios kompanijos įranga gebančių dirbti specialistų poreikis. Europoje veikia keli “Huawei” kompiuterinių tinklų mokymo centrai, artimiausias jų įsikūręs Nyderlanduose.

“Visame pasaulyje “Huawei” yra laikomas vienu lyderiaujančių ryšio technologijų gamintojų ir kūrėjų, siūlančių naujausius technologinius sprendimus. Kartu su VU steigdami “Huawei” kompiuterinių tinklų akademiją siekiame su naujausiomis ryšio technologijomis supažindinti ir studentus, ir visus kitus jomis besidominčius, stiprinti jaunųjų specialistų žinias, didinti domėjimąsi ryšio technologijomis ir kelti regiono specialistų kompetenciją. Akademijoje suteiksime galimybę mokytis iš “Huawei” sertifikuotų dėstytojų ir naudotis naujausia laboratorine įranga – norime paskatinti kvalifikuotų, kompetentingų, darbo rinkoje konkurencingų specialistų pasiūlos augimą. Sparčiai augančioje, itin perspektyvioje komunikacijų technologijų rinkoje pagrindinis variklis ir vienas iš labiausiai vertinamų resursų yra šios srities profesionalai, todėl tikimės, kad naujojoje akademijoje įgytos žinios ir patirtis augančiam profesionalui bus pagrindas siekti tolimesnių aukštumų”, – sako “Huawei” vadovas Baltijos regionui George Zhang.

Pirmuosius mokymus naujojoje akademijoje planuojama surengti jau birželio pradžioje.

Tobulins išmaniojo namo sprendimą

Pirmojoje Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorijoje daug dėmesio bus skiriama visame pasaulyje sparčiai populiarėjantiems sprendimams, kurie su minimaliu arba visai be žmogaus įsikišimo leidžia valdyti įvairius prietaisus ar paslaugas. Pavyzdžiui, per atstumą savo namuose įjungti arba išjungti įvairią buitinę techniką, reguliuoti temperatūrą ar drėgmės lygį, namų apsaugos sistemas ir panašiai. Telekomunikacijų bendrovės “TeliaSonera” duomenimis, šiemet prognozuojamas dviženklis tokio tipo paslaugų poreikio augimas, o 2020 metais šiomis technologijomis Šiaurės ir Baltijos šalyse bus pagrįsta net 100 milijono įrenginių veikla.

Išmaniojo namo sprendimą jau yra pradėjęs kurti ir naujoje laboratorijoje modernizuoti bei ištobulinti planuoja VU telekomunikacijų, fizikos ir elektronikos I magistrantūros kurso studentas, UAB “SMARTNFC” vadovas Gediminas Žukauskas.

“Pasinaudodamas naujosios laboratorijos galimybėmis su kolegų pagalba tikiuosi savo kuriamą sprendimą ištobulinti ir pritaikyti išmaniesiems telefonams taip, kad būtų realizuotos visos įmanomos galimybės, o naudojimasis juo būtų paprastas ir įtraukiantis – tarsi žaidimas. Mano kuriamas sprendimas ne tik padės namuose valdyti visus procesus. Kartu tai bus ir virtualus patarėjas, vartotoją jam nesant namuose informuojantis apie vykstančius pasikeitimus – aplinkos sąlygas, saugumą, energijos suvartojimą, elektroninių įrenginių darbą. Tai padės laiku reaguoti ir pasirūpinti savo saugumu, komfortabilumu”, – apie begimstantį sprendimą pasakoja G. Žukauskas.

Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų tinklas plečiasi

Šiandien VU atidaryta mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija – jau antroji šiame universitete ir penktoji apskritai. Pirmoji universiteto Matematikos ir informacijos fakultete atidaryta prieš pusantrų metų.

“Pirmosiose keturiose laboratorijose sėkmingai kuriamos vartotojams skirtos programėlės. Naujoji laboratorija unikali tuo, kad joje gims išskirtinai verslui skirti sprendimai – pastaruoju metu rinkoje itin jaučiamas jų poreikis. Remiantis analitikų prognozėmis, jau artimiausioje ateityje žmonės turės vis daugiau prietaisų su SIM kortelėmis, visi tie prietaisai “bendraus” tarpusavyje. Kad šis bendravimas vyktų sklandžiai, reikia atitinkamų sprendimų. Taigi penktoji, verslo sprendimams skirta laboratorija yra natūrali visų Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų ekosistemos tąsa”, – sako prie visų penkių laboratorijų įkūrimo prisidėjusios telekomunikacijų bendrovės “Omnitel” prezidentas Antanas Zabulis.

Visose penkiose laboratorijose, veikiančiose keturiose Lietuvos aukštosiose mokyklose, iš viso sukurta daugiau kaip šimtas darbo vietų, aprūpintų reikiama įranga. Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų tinklą kuriančios bei plečiančios bendrovės “AppCamp” vadovo Tomo Martūno teigimu, tokia darbo vietų ir įrangos gausa universitetų studentams be jokios abejonės padės įgyti praktinės patirties, kurią taip vertina jų būsimi darbdaviai.

“Du pagrindiniai dalykai, pritraukiantys studentus ir jaunus kūrėjus į mobiliųjų aplikacijų laboratorijas, yra patirtis, kurios jose galima pasisemti, ir bendradarbiavimas. Kai kurie jauni žmonės yra puikūs programuotojai, tačiau neturi konkrečios idėjos. Kiti – atvirkščiai: turi idėją, tačiau patys negali jos įgyvendinti. Mobiliųjų aplikacijų laboratorijose laukiame ir vienų, ir kitų – čia jie gali savo sumanymus ir sugebėjimus realizuoti kartu”, – teigia T. Martūnas.

Kitos trys Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos veikia Kauno technologijos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Atgal į sąrašą
Į viršų