Mobilios technologijos yra puiki galimybė gamybininkams. Ar darbuotojai tikrintų atsargų lygius realiu laiku, ar ieškotų schemų taisymo metu, nešiojami įrenginiai duomenis pateikia ten ir tada, kai jų reikia. Jų dėka išvengiame pasikartojančio popierizmo ir laiką eikvojančių kelionių iki darbo vietos. Mobilūs prietaisai, bevieliu ryšiu sujungti su įmonės tinklu, pagrindinei Jūsų naudojamai sistemai suteikia nuolat atnaujinamą informaciją, kad ir ką Jūs pasirinktumėte analizuoti.
Vis dėlto, norėdami gauti naudos iš mobilių technologijų, turite tiksliai žinoti, kokią informaciją norite surinkti, kokios įrangos reikia, kad surinkta informacija „dirbtų“, ir kaip visa tai įtraukti į Jūsų IT infrastruktūrą. Jei bandote nuspręsti, ar reikia ir kaip organizuoti mobilių prietaisų darbą Jūsų ceche, užduokite šiuos klausimus prieš siųsdami paklausimus įmonėms dėl pasiūlymų.
Ar Jūsų dabartinė tinklo infrastruktūra susitvarkys su mobiliaisiais komponentais?
Šiandien, kaip niekad anksčiau, gamybininkai priklauso nuo kompleksinių duomenų bazių, galingų įmonės išteklių valdymo ir kitų programų. Jūs tai žinote. Galbūt jau investavote į „Ethernet“ tinklus, norėdami sujungti kelių ofisų grafikus, elektronines sprendimų leteles, elektroninį paštą ir taip toliau. Bet visa tai reikia išplėsti į cechą.
Niujorke įsikūrusios „Symbol Technologies Inc.“ įmonės, vienos iš pagrindinių Microsoft® Mobility partnerių, gamybinių sprendimų direktorius Kevin Prouty rekomenduoja sujungti Jūsų gamyklą ir įmonės tinklą saugiu bevieliu vietiniu tinklu (LAN). Nors bevielis ryšys yra šiek tiek lėtesnis už susijusį su kompiuterio technine įranga, kiekvienas jo bitas patikimas – ir jį pigiau bei lengviau instaliuoti. Dar daugiau, Prouty nuomone, bevieliai mobilūs prietaisai gali greitai ir bet kada persiųsti duomenis. O tai ir yra svarbiausia.
Kaip valdysite duomenis?
Ar turite sistemas, kurios valdytų bet kokius Jūsų sukuriamus ir surenkamus bei integruojamus į kitas Jūsų turimas sistemas duomenis? „Jeigu jūs esate Windows® naudojantis cechas, atsakymas greičiausiai bus „taip“, naujo CE.net Windows Mobile® dėka“, teigia Greg Richards iš „Comtech Tolt Technologies“, mobilių kompiuterinių sprendimų pardavėjas ir „Microsoft Mobility Partner Advisory“ tarybos narys. „Vietoj to, kad samdytumėte programuotojus sistemai sukurti, galite vietoje to naudoti „Visual Studio®“ ir tai daryti namuose, per naršyklę naudodami ASP.net“, paiškina jis. „Jūs net galite delniniu kompiuteriu kurti schemas ir sudėtingus sprendimų medžius.“
Kaip valdysite įrenginius?
Kadangi mobilūs prietaisai nėra fiziškai prijungti prie tinklo, jų valdymui reikia ypatingo dėmesio:
Užtikrinti, kad visi prietaisai turėtų naujausią programinę įrangą
Aprūpinti visus prietaisus atitinkama pasiekiamumo kontrole
Stebėti visus prietaisus, siekiant apsisaugoti nuo vagysčių
Aptikti, lokalizuoti gedimus ir pataisyti blogai veikiančias funkcijas.
Kas yra Jūsų vartotojai?
Darbuotojui, kuris juda per gamyklą, skenuodamas atskirų detalių brūkšninius kodus, reikalingas skeneris, kuris būtų lengvas nešiotis ir turėtų tik keletą specifinių funkcijų. Inžinieriui, kuris juda tarp keleto gamyklos cechų ir savo darbo vietos, reikia rankinio prietaiso, galinčio valdyti sudėtingas schemas, greičiausiai su galimybe tikrinti elektroninį ir balso paštą. Technikams, kurie taiso Jūsų stakles, reikalingas pilnai aprūpintas nešiojamas kompiuteris, su galimybe prieiti prie daugelio duomenų. Išsiaiškinkite, kokie Jūsų poreikiai ir pradėkite dirbti nuo jų.
Kokia yra darbo aplinka?
Tai taip pat svarbus klausimas. Juk galiausiai, gamykla yra kur kas mažiau palanki vieta smulkiems elektroniniams prietaisams negu ofisas. Pasirinkite produktus, kurių gyvevimo trukmė tęstųsi 3 – 5 metus, atsižvelgiant į visus dažnai besikartojančius Jūsų vartotojų blogo elgesio su prietaisais pavyzdžius.
Priklausomai nuo Jūsų poreikių, atkreipkite dėmesį į vieną iš trijų patvarumo lygių:
Prietaisai sukurti taip, kad atlaikytų smulkius pažeidimus, pavyzdžiui, prietaiso iškritimas iš nedidelio aukščio (pvz., iš kišenės ant stalviršio) arba palikimas ant vibruojančių staklių.
Prietaisai sukurti taip, kad ištvertų numetimą ant betoninių grindų ar neatsargų trinktelėjimą į gamyklinius įrenginius.
Ypatingai grubi įranga, kuri gali būti apipilta vandeniu ar ištraukta iš preso be jokių didesnių pažeidimų – kažkas pakankamai sunkaus, kas galėtų atlaikyti karinio lygio pažeidimus.
“Inžinierių, praleidžiantį didesnę dalį laiko ofise, turbūt norėtumėte aprūpinti mažu prietaisu, galinčiu ištverti smulkius pažeidimus“, sako Prouty, „tačiau cecho vadovui Jūs norėsite duoti „plytą“ – prietaisą, kurį būtų galima naudoti priešiškoje aplinkoje ir nesukelti sprogimo, bei kurį galėtų pervažiuoti sunkvežimis, jo rimtai nesugadindamas.“
Ko tikitės pasiekti?
Mobilios technologijos turi potencialaus vartojimo perteklių gamybos cechuose. Vartotojai naudoja mobilius prietaisus atsargų stebėjimui ir progresyviam darbui, norėdami realiu laiku atlikti ir persiųsti kokybės valdymo ataskaitas bei padidinti priežiūros produktyvumą iki 40 procentų, suteikdami techniniams darbuotojams galimybę judėti nuo vieno produkto prie kito, nesustojant atlikti popierinio darbo.
Be to, teigia Prouty, dauguma gamybininkų pasitiki mobiliomis technologijomis, siekdami išvengti klaidų surinkimo cechuose – skenuodami kiekvieną sudedamąją dalį surinkimo metu, jie gali patvirtinti, kad kiekviena detalė priklauso vykstančiam darbui, sukurti „surinkimo knygą“ su kiekvienos panaudotos detalės atsargomis bei užtikrinti, kad kiekvienam baigtam produktui suteikiama teisinga etiketė, vartotojo instrukcija, pakuotė ir siuntimo adresas.
„Dabar galite matyti duomenų grandinę, judančią per gamyklas ir sandėlius bei į išorę“, reziumuoja Prouty. „Vienintelis brūkšninis kodas, kurį uždedate ant savo produkto, tampa užbaigtos prekės kilmės dalimi. Jeigu gamykloms trūksta sąsajos tarp tiekimo grandinės rezultatų ir pardavimų rezultatų, tuomet mobilių technologijų naudojimas leidžia gauti informaciją ir užpildyti šią spragą.“
UAB “Columbus IT Partner”